Zacieraczki do betonu i ich rodzaje

Po wylaniu betonowej masy musimy jeszcze zadbać o to, aby powierzchnia, która powstanie po stwardnieniu tego materiału była odpowiednio równa i gładka. Jeszcze w trakcie zastygania betonowej masy możemy zacząć ją wyrównywać, stosując do tego celu specjalne listwy wibracyjne lub ręczne, drewniane łaty. Nie osiągniemy w ten sposób idealnie gładkiej powierzchni, ale przynajmniej ułatwimy sobie nieco prace na późniejszych etapach obróbki tego budulca.

Zacieraczki do betonu, czyli jak wygładzić beton

Wylewając betonowe posadzki praktycznie zawsze po zastygnięciu betonu musimy taką powierzchnię jeszcze zatrzeć i wygładzić, aby była ona odpowiednio przygotowana do późniejszych prac – kładzeniu ogrzewania podłogowego, układania parkietu czy paneli. Zacieraczki do betonu pozwalają nam stosunkowo łatwo osiągnąć wymagany efekt. W zależności od powierzchni posadzki, możemy wypożyczyć lub wynająć urządzenie napędzane silnikiem elektrycznym, lub też zdecydować się na ręczną zacieraczkę. Będzie ona z pewnością lżejsza i bardziej poręczna, ale przyda się raczej tylko do wykończenia drobnych elementów z betonu.

Urządzenia elektryczne czy ręczne narzędzia do zacierania betonu?

Zacieraczki do betonu dostępne na rynku dzielą się na dwie główne grupy. Możemy zakupić urządzenie z silnikiem elektrycznym, dzięki któremu szybciej uda nam się wygładzić większą powierzchnię, lub mniejsze i lżejsze, przeznaczone do nieco innych zastosowań zacieraczki ręczne. Takie narzędzia często wyposażone są w składane uchwyty ułatwiające ich przewożenie i przenoszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *